INNI O

 • Na chórze królowała sopranistka Magdalena Hudzieczek-Cieślar. „Ave Maria” w jej wykonaniu zaparło dech w piersiach.

Tygodnik „Życie Pabianic”, nr 34/2018

 • Obdarzona pięknym sopranem Magdalena Hudzieczek-Cieślar koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą (…)

Tygodnik Płocki, 2018

 •  (…) W pierwszej części wystąpiła znakomita sopranistka Magdalena Hudzieczek-Cieślar, pochodząca z Ustronia, a obecnie związana z Pabianicami, którą łaskowianie mogli już wcześniej usłyszeć podczas letniego festiwalu w kolegiacie. Śpiewaczce towarzyszyła Anastazja Wilczkowska z Piotrkowa Trybunalskiego. Popłynęły pieśni i arie sakralne, między innymi dwie piękne i znane „Ave Maria” Gulio Cacciniego i Michała Lorenca. Dalej zabrzmiały szlachetnie i nastrojowo utwory naszych wybitnych polskich kompozytorów, m.in. Mieczysława Karłowicza i Jana Galla, a także pieśń żołnierska „Białe róże”, a następnie ponownie pieśni i arie sakralne. Występ sopranistki zachwycił i wzruszył słuchaczy, a potem nagrodzony został gorącymi brawami. (…) Wszystkim wykonawcom publiczność zgotowała długą owację na stojąco.
 • W ramach I Festiwalu „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”, odbył się wyjątkowy koncert muzyki sakralnej: „Pozdrowienie Anielskie Ave Maria w światowej literaturze muzycznej”, którego organizatorem było „Centrum Idei Ku Humanizmowi w Łasku”. Wyjątkowy był to koncert nie tylko ze względu na wykonane piękne wokalno-instrumentalne utwory, ale także wykonawców: Magdalenę Hudzieczek-Cieślar (sopran) z Pabianic, (…). Tuż przed godziną 19.00, kolegiata po brzegi wypełniła się słuchaczami (…). Popłynęły solowe i w duecie najbardziej znane i piękne Ave Maria od czasów dawnych po współczesność. Piękny, liryczny i ciepło brzmiący sopran wyśpiewał R. Schumanna, C. Saint-Saëns’a, M. Lorenca (…).Panie urzekająco wykonały także w duecie V. Belliniego oraz G. Cacciniego (…). Zachwycona i wzruszona publiczność zgotowała artystom owację na stojąco. Płynąca w kolegiacie muzyka trafiła do serc słuchaczy.

Mój Łask, nr 29/2017

 • Podziękowanie za uświetnienie swoim występem Koncertu Charytatywnego na rzecz budowy nowej siedziby Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim.

Hanna Gural, Dyrektor CER „Szansa” Piotrków Trybunalski, 2017

 • Zarząd i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pabianicach wyrażają serdeczne podziękowanie za wykład „Kolędy i pieśni bożonarodzeniowe” oraz koncert „Narodziła nam się dobroć”, które wprowadziły naszych słuchaczy w nastrój świąteczny. Współpraca z Panią daje naszym słuchaczom wiele wspaniałych przeżyć. (…).

Ewa Wadowska-Gryzel, Prezes UTW w Pabianicach, 2016

 • Uczniowie klasy III liceum Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego „Heureka” mają zaszczyt podziękować za pomoc i życzliwość w przygotowaniu warsztatów dziennikarskich oraz prelekcji na temat zawodu dziennikarza. Dziękując za wielkie serce i ogrom dobrej woli,  życzymy wielu  dalszych sukcesów w kształtowaniu postawy aktywnych twórców wśród młodzieży. Z wyrazami szacunku i sympatii

Agnieszka Kubiak, Zastępca Dyrektora PLO „Heureka” Pabianice, 2016

 • Doceniając Pani wybitne osiągnięcia, jako wszechstronnie utalentowanej artystki zaangażowanej w życie kulturalne regionu, mam przyjemność uhonorować Panią Nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego w kategorii „Całokształt działalności”. W ten sposób pragnę wyrazić uznanie dla Pai bogatego dorobku oraz aktywności artystycznej, której świadectwem są zdobyte liczne odznaczenia, dyplomy, nagrody i podziękowania. Bardzo cenię sobie Pani działalność, dzięki której polska kultura jest promowana na arenie międzynarodowej. Przekazywana przez Panią wiedza i talent podczas zajęć akademickich dają nadzieję, że polskie tradycje pozostaną niezapomniane i będą kultywowane przez kolejne pokolenia. W imieniu Samorządu Województwa Łódzkiego serdecznie gratuluję dotychczasowych osiągnięć, życząc kolejnych, równie znamiennych sukcesów.

Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego Łódź, 2015

 • Zdobyty przez Panią wysoki poziom artystyczny oraz zamiłowanie do pracy artystycznej zasługuje na ogromne uznanie a liczne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz pasja i oddanie z jaką przekazuje Pani swą wiedzę kolejnym pokoleniem dają nadzieję, iż polskie tradycje pozostaną niezapomniane i będą kultywowane w kolejnych latach. Z życzeniami dalszej pomyślności w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Pabianickiego

Florian Wlaźlak, Przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego, Krzysztof Habura, Starosta Pabianicki  Pabianice, 2015

 • Podziękowanie z okazji 15-lecia działalności Towarzystwa Muzycznego im. Karola Nicze w Pabianicach proszę przyjąć wyrazy serdecznego podziękowania za dotychczasową współpracę. Państwa przychylności i daleko idącej pomocy zawdzięczamy wiele dobrego. (…) Pozostajecie Państwo wysoko cenionymi partnerami, rozumiejącymi nasze potrzeby i oczekiwania. Dziękujemy raz jeszcze za okazaną pomoc. Jednocześnie wyrażamy nadzieję dalszej, równie owocnej i budującej współpracy.

Hieronim Ratajski Prezes Towarzystwa Muzycznego im. Karola Nicze w Pabianicach Pabianice, 2015

 • W imieniu całej społeczności Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Towarzystwa Muzycznego im. Karola Nicze w Pabianicach pragniemy złożyć serdeczne  podziękowania wszystkim Państwu, którzy wzięliście udział w koncercie  pod hasłem „Miłość jest muzyką”. Koncert ten był wydarzeniem wieńczącym całą akcję zbiórki funduszy na zakup akordeonów koncertowych dla naszej szkoły. (…) Teraz możemy wspólnie realizować piękne wydarzenia w naszym mieście i spełniać marzenia młodych muzyków. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Było to cudowne i niesamowite przeżycie. Ten koncert głęboko pozostanie w naszych sercach. Wspólnie pokazaliśmy, że możemy zdziałać naprawdę wiele.

Maciej Ćwikliński, Dyrektor PSM I i II st. w Pabianicach Hieronim Ratajski, Prezes Towarzystwa  Muzycznego im. Karola Nicze w Pabianicach Pabianice, 2015

 • Dyrektor i Grono Pedagogiczne składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie w życie Szkoły, życzliwość, współpracę, jednocześnie życząc wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym

Elwira Stanek, Wicedyrektor SP9 Pabianice, 2015

 • Zarząd i Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pabianicach serdecznie dziękują za bardzo cenną współpracę i uświetnienie Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 Magdalenie Hudzieczek-Cieślar i chórowi Incanto. Swoimi talentami i otwartym sercami upiększacie Państwo życie naszych słuchaczy.(…)

Ewa Wadowska-Filarska Prezes Zarządu UTW w Pabianicach, 2015

 • Kończąc urzędowanie na stanowisku prezydenta miasta, pragnę wyrazić podziękowanie za Pani inicjatywę, współpracę i wsparcie w działaniach promujących Pabianice. Szczególnie dziękuję za pasję z jaką szerzy Pani muzykę poważną w naszej społeczności. Zawsze mogłem liczyć na Pani doświadczenie i przychylność. Życzę Pani wielu sukcesów osobistych i zawodowych. Z poważaniem

Zbigniew Dychto Prezydent Miasta Pabianic Pabianice, 2014

 • Dziękuję za muzykę świata w Pabianicach i za ciepłe podejmowanie melomanów w murach świątyni.

Ewa Helbik Pabianice, 2014

 • Organizacja festiwalu muzycznie i technicznie wzorowa. Sam organizowałem imprezy ogólnie dostępne jak rajdy piesze, dla dziesiątków, setek ludzi. Mój wielki szacunek i uznanie.

Zdzisław Baśnik Pabiancie, 2014

 • Pani Magdo, każdy koncert był niezwykłym wydarzeniem, czuję się zaszczycona, że dane mi było w nim uczestniczyć. Będzie mi brakowało pozytywnej magii tego miejsca, jak również Pani, prezentującej niezwykłą klasę i przeuroczy uśmiech. Pięknie dziękuję!

Magdalena Mielczarek, 2014

 • Ludzie których podziwiam: Magdalena Hudzieczek-Cieślar, organizatorka MFMŚwP. To dzięki niej do Pabianic co roku przyjeżdżają wybitni muzycy z różnych zakątków naszego globu. W trudnych dla poważnej muzyki czasach pani Magda pokazuje, że chcieć, to móc.

Wśród kilku wymienionych osób, w materiałach wyborczych Antoniego Hodaka, Wybory Samorządowe, 2014

 • Pragnę złożyć szczere wyrazy wdzięczności za pomoc okazaną Departamentowi Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i zorganizowanie w dniu 14 listopada 2014 roku w Kościele  Ewangelicko –Augsburskim w Pabianicach koncertu z okazji 70 – tej rocznicy urodzin wybitnego polskiego pianisty – Karola Nicze, w którym wystąpiła Narodowa Artystka Ukrainy – pianistka Ethella Chupryk. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie, życzliwą, pełną ciepła atmosferę, okazaną gościnność, profesjonalizm i doskonałą organizację przedsięwzięcia. Mam nadzieję na pielęgnowanie nawiązanych relacji, które pozwolą na współpracę przy realizacji innych projektów kulturalnych. Z poważaniem

Maciej Łaski – p.o. Dyrektora Departamentu Łódź, 2014

 • Świętowaliśmy 75 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego (26-27 września 2014r). (…) Wieczorem w Sali kominkowej domu kultury odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru „Incanto” ( z włoskiego tł. w śpiewie) pod batutą charyzmatycznej Magdaleny Cieślar, w którego wykonaniu usłyszeliśmy pieśni chwalące polskość i piękno ziemi polskiej. Występ chóru spotkał się z dużym aplauzem.

kultura-ksawerow.pl

 • Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach raz jeszcze składa najserdeczniejsze podziękowania za wspaniały występ kierowanego przez Panią chóru INCANTO na uroczystości 95-lecia powstania Polskiego Czerwonego krzyża w dniu 14 listopada 2014 r. Repertuar w jakim chór się zaprezentował oraz maestria jego wykonania na długo pozostaną w pamięci tych wszystkich, którzy w tej uroczystości uczestniczyli. Raz jeszcze dziękując za niezapomniany wieczór, przesyłamy ukłony i serdeczne czerwono-krzyskie pozdrowienia.

Bogdan Piotrowski Prezes  Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Pabianicach Pabianice, 17.11.2014

 • Dziś spotkałam listopadowy numer Kołowrotka. Jestem pełna podziwu i uznania dla Pani -Magdaleno. Jest Pani wspaniała i wielkie dzięki za to co Pani robi dla mieszkańców naszego miasta. Miesięcznik to wielka uczta duchowa, czegoś takiego bardzo brakowało u nas. Wszystkie Pani inicjatywy są wielkiego lotu. Piękne dzięki za nie. Osobowość Pani wnosi wiele ciepła i dobrego do codziennego życia. (…).

Elżbieta Karpińska, Pabianice /2014

 • Już ten pierwszy numer mam w domu. Dziś będąc w bibliotece mogłam skorzystać z tego egzemplarza. Wydanie ciekawe – warte zainteresowania. Polecam !

Bogusława Koszałka, Pabianice/2014

 • Ci którym rozdałem poprzednie wydanie przekazali mi takie wrażenia z lektury: – Ciekawe materiały podane w niebanalny sposób. Czyta się z zainteresowaniem.

Ryszard Wasilewski, Łask /2014

 • Pragnę w imieniu własnym oraz Pana Piotra Markuta Dyrektora Tarnobrzeskiego Domu Kultury – organizatora finałowych zmagań w 19 Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces”, podziękować z całego serca za Pani trud i zaangażowanie w odpowiedzialną pracę jurora. Kwalifikacje wstępne realizowane w ramach ww. Konkursu przez Gminny Ośrodek Kultury z Biblioteką w Ksawerowie stanowią ważne wydarzenie w środowisku dzieci wokalnie uzdolnionych. Dziękujemy za bezinteresowność i ogromną życzliwość. Pragniemy, aby kwalifikacje stały się wspaniałym wydarzeniem, które sprawi, iż Ksawerów będzie rozpoznawalny na mapie muzycznej Polski. Życzymy wielu sukcesów i spełnienia w artystycznych poczynaniach. Z wyrazami szacunku

Maria Wrzos-Meus, Dyrektor GOKzB Ksawerów, 2014

 • Podziękowanie za przewodniczenie obradom jury podczas II Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Magia zawarta w wierszach Doroty Gellner i Danuty Wawiłow” oraz za obecność w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i piękne zaprezentowanie wierszy Danuty Wawiłow

Urszula Kaczmarek, Aleksandra Łagowska, Bogumiła Trzeszczak, Gminna Biblioteka Publiczna w Bychlewie Filia w Żytowicach Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątkowisku Żytowice, 2014

 • Wspaniała osoba, wyjątkowej urody głos i zniewalająca osobowość artystyczna.

Dariusz Grabowski, 2014

 • (…) Wszyscy wykonawcy podkreślali nadzwyczaj wysoki poziom organizacji koncertu i całego pobytu.(…).

Waldemar Zawodziński, Wojciech Nowicki –dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi. Łódź, 2013

 • Dyrekcja, nauczyciele i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piotrkowie Trybunalskim składają serdeczne podziękowania za przewodniczenie członkom jury w XIII Festiwalu Piosenki SOS-W i II Integracyjnym Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych pod hasłem Kolorowe lata 60-te

Gabriela Burzyńska Dyrektor Ośrodka – Piotrków Trybunalski, 2013

 • Serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i trud włożony we wspomaganie zadań szkoły, za rzetelność i serce w działaniach na rzecz uczniów klasy III a.  Z wyrazami uznania

Beata Pilc, SP 9 Pabianice, 2012

 • Wyrazy podziękowania za uświetnienie śpiewem koncertu inaugurującego akcję RATUJMY ORGANY KOŚCIOŁA JEZUSOWEGO. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, przychylność i wsparcie naszych działań. Z wyrazami szacunku.

Jan Król, ks. Janusz Sikora Cieszyn,2012

 • Podziękowanie za organizację oraz aktywny udział w Noworocznym Show Uniwersyteckim. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na leczenie podopiecznych Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”.

dr Joanna Łuczak, Opiekun SKNPP, Olga Stankowska Prezes SKNPP, Piotrków Trybunalski, 2011

 • Tańczyli, śpiewali, recytowali wiersze i prezentowali skecze. W ubiegłym tygodniu na jednej scenie stanęli wykładowcy, pracownicy uczelni oraz studenci Piotrowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wszystko po to, by pomóc chorym dzieciom i ich  rodzinom. Organizatorami Noworocznego Show Uniwersyteckiego są Zakład Wychowania Estetycznego z Magdaleną Hudzieczek-Cieślar, która jest pomysłodawcą konwencji imprezy (…).

Tydzień Trybunalski, 2011

 • Z ogromną satysfakcją pragniemy podziękować Pani za wielce prestiżową inicjatywę organizatorską. Pani wrażliwość estetyczna, szeroka wiedza i profesjonalne przygotowanie artystyczne, a także rozległe kontakty w środowisku muzycznym sprawiły, że już po raz czwarty nasze miasto stało się na czas trwania festiwalu swoistym centrum kultury muzycznej o randze i znaczeniu zdecydowanie  ponadlokalnym. Miłośnicy muzyki w najlepszym wykonaniu mogli napawać się niepowtarzalnym pięknem starannie dobranego repertuaru, który jest zawsze pełen interesujących niespodzianek artystycznych. Jesteśmy przekonani, że festiwal na trwale wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych miasta, regionu i kraju. (…) Życzymy następnych, równie znakomitych, edycji festiwalu, który podbił już serca Pabianiczan i rozbudził nasze oczekiwania. (…).

Zbigniew Dychto, Prezydent Miasta Pabianic – Pabianice, 2010

 • (…) Serdecznie dziękuję za uczestnictwo w honorowym komitecie organizacyjnym konferencji walki z rakiem szyjki macicy. Jednocześnie pragnę złożyć na Pani ręce wyrazy uznania, za uświetnienie tego wydarzenia swoim występem scenicznym, który był ukojeniem dla ciała i duszy podczas poruszanych w czasie prelekcji tak trudnych tematów. Z wyrazami szacunku

Anita Błochowiak, Poseł na Sejm RP – Pabianice, 2010

 • „Każdy koncert jest inny, piękny. Idea trafiona, duży zastrzyk dobrej muzyki. Spotkania z artystami światowymi, szeroki repertuar – święto dla miłośników muzyki. Fantastyczne miejsce i fantastyczni ludzie. Jestem pełna podziwu i bardzo wdzięczna za tę inicjatywę.”

Ewa M. [za:] tygodnikiem „Nowe Życie Pabianic”/ 2008

 • „(…) Te koncerty to piękna inicjatywa. Mam nadzieję, ze będą kontynuowane, bo są na bardzo  wysokim poziomie. Wykonania są świetne i na miejscu. nie trzeba jechać do Łodzi.”

Małgorzata T. [za:] tygodnikiem „Nowe Życie Pabianic”/ 2008

 • Serdecznie dziękuję Pani za pełnienie funkcji jurora podczas III Powiatowego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Wokalnych, Tanecznych i Instrumentalnych. Pragnę podkreślić i docenić Pani duży wkład pracy wniesiony w kolejną inicjatywę promującą kulturę społeczności lokalnych Powiatu Piotrkowskiego. (…).

Stanisław Cubała, Starosta Powiatu Piotrkowskiego – Piotrków Trybunalski, 2007

 • Dyrekcja PSM I i II st. w Pabianicach składa gorące podziękowania za umożliwienie występów naszej młodzieży i wszechstronną pomoc przy organizacji koncertów w ramach „Majówki ze szkołą muzyczną w Pabianicach”. Dziękujemy za życzliwość, wyrozumiałość – słowem otwarte serce dla szkoły i muzykującej młodzieży.

Celina Zamuszko, Dyrektor PSM I i II st. – Pabianice, 2005

 • (…) i wyraża uznanie za uświetnienie występem uroczystego koncertu nadania nagrody im. Jana Pawła II  w Muzeum Piotrkowskim. Pani wysoki profesjonalizm i kunszt wykonawczy zyskał aplauz publiczności i bardzo przychylne recenzje. Pieśni i arie pięknie brzmiały w zabytkowych salach Zamku. Nienaganna, wszechstronna technika i intonacja zasługuje na najwyższe uznanie. Na podkreślenie zasługuje fakt honorowego, bez wynagrodzenia,  udziału w koncercie.

Jerzy Patora, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ognisk Artystycznych  w Piotrkowie Trybunalskim, 2005

 • Stowarzyszenie „Zjednoczenie Pabianickie” serdecznie dziękuje za pomoc udzieloną przy organizacji Balu Charytatywnego. Pani wsparcie umocniło nas w przekonaniu, że to co robimy jest słuszne i potrzebne. Dzięki Pani pomocy więcej dzieci wyjedzie na wymarzone wakacje. Ich szczęśliwe, roześmiane buzie niech będą najlepszym podziękowaniem.

Grzegorz Krzyżanowski – Prezes Zarządu, Pabianice

 • Proszę o przyjęcie gratulacji z okazji bardzo udanych koncertów edukacyjnych w Bielsku-Białej w ramach projektu edukacyjnego „Wychowanie poprzez muzykę” (organizatorzy: Bielskie Centrum Kultury, Bielskie Towarzystwo Muzyczne, Wydział K i Sztuki w Bielsku-Białej), które odbyły się w największej Szkole Podstawowej nr 37  na Podbeskidziu. Dziękuję w imieniu nauczycieli oraz 700 uczniów za przepiękne wykonanie pieśni kompozytorów polskich: F. Chopina, M. Karłowicza.(…).

dr Urszula Mizia, Bielskie Towarzystwo Muzyczne – Bielsko-Biała, 2004

 • Dyplom uznania za zaangażowanie i pracę na rzecz osób niepełnosprawnych w ramach Ewangelickiego Stowarzyszenia „Maria-Marta”. Pani działalność przyczyniła się do wzbudzenia w sercach ludzi inaczej sprawnych wiary i nadziei w dobro i miłość. W tej pracy chodzi nie tylko o to, by być szczęśliwym, lecz by uszczęśliwiać innych i być dla nich błogosławieństwem. Życzymy sił i wytrwania w dalszej służbie.

Piotr Wowry, Prezes Stowarzyszenia, Henryk Szewczyk, Wiceprezes, Ustroń, 2003